Czy to brzmi znajomo? Wydaje się, że wszyscy narzekają obecnie na bycie zajętym. Nie jest to niespodzianką, biorąc pod uwagę bogactwo informacji, działań i możliwości, które mamy na wyciągnięcie ręki w porównaniu z zaledwie kilkadziesiąt lat temu, ale oznacza to również, że jednym z naszych najcenniejszych zasobów - czasem - jest coraz trudniej kontrolować.

To powiedziawszy, są ludzie, którzy osiągają niesamowite rzeczy każdego dnia w ciągu tych samych 24 godzin, które wszyscy mamy dostępne. Co więc wiedzą, że większość ludzi tego nie robi?

Co jest dla Ciebie naprawdę ważne? Otaczają nas rozproszenia, które skradną nam czas, jeśli nie będziemy ostrożni. Wszyscy są zajęci przez 24 godziny na dobę, ale ważne jest, aby pamiętać, że wszyscy jesteśmy zajęci robieniem różnych rzeczy.

Pytanie brzmi, czy jesteś zajęty robieniem rzeczy, które są dla Ciebie naprawdę ważne, czy też twoje dni są wypełnione niekończącymi się wampirami czasu. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Jak poprawić swoje życie, odkrywając swoje powody, które szczegółowo opisują skupianie się na tym, co naprawdę dla Ciebie ważne.

Jak zorganizować swoje życie, aby zmaksymalizować produktywność Oto proste ćwiczenie, które pozwala sprawdzić, gdzie spędza się Twój dzień w przeciętnym dniu, i pomaga ustalić priorytety ważnych rzeczy:

Wyjmij kawałek papieru i podziel go na 3 części W pierwszej części napisz „Sen - 8 godzin” lub jakikolwiek inny numer dla Ciebie W drugim napisz „Praca - 8 godzin” Teraz w ostatnim polu zapisz następujące rzeczy i ich czas Rzeczy, które musisz zrobić (prysznic, dojazdy, jedzenie itp.) Rzeczy, które chcesz robić (zajęcia, czas z rodziną itp.) Inne rzeczy, które obecnie robisz (telewizja, Facebook itp.) Coś innego, co zabiera ci czas każdego dnia i nie zostało jeszcze zrobione Teraz po prostu zadajesz sobie pytanie, czy jesteś zadowolony z tego, dokąd zmierza Twój czas w ciągu tych dodatkowych 8 godzin. Jeśli chcesz mieć więcej czasu na hobby lub z rodziną, ale odkrywasz, że spędzasz kilka godzin przed telewizorem każdej nocy, możesz to zmienić.